Ulrich Energia | Nowa inwestycja
All for Joomla All for Webmasters
Ulrich Energia | Nowa inwestycja
53
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-53,page-child,parent-pageid-16,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Nowa inwestycja

W dniu 16 listopada 2020 roku rozpoczęliśmy realizację nowej inwestycji zlokalizowanej w zachodniej części Polski.

Technologia zastosowana w zakładzie umożliwi bezpieczne dla środowiska zagospodarowanie odpadów tworzyw sztucznych, które nie ulegają biodegradacji – tym samym zmniejszy się ich ilość na składowiskach.

Nowoczesny zakład, który tworzymy będzie spełniał normy emisji hałasu poprzez umieszczenie linii do pirolizy wewnątrz wiaty produkcyjnej. Natomiast teren zakładu zostanie ogrodzony i obsadzony roślinnością, która przyczyni się większej szczelności akustycznej. Generowane przez zakład ścieki socjalno – bytowe  będą kierowane do oczyszczalni ścieków, warto zaznaczyć, że zakład żadnych innych ścieków nie będzie wytwarzał. Sadze powstałe w procesie depolimeryzacji będą transportowane w układzie zamkniętym co eliminuje całkowicie emisję pyłów do powietrza. Uzyskany olej pirolityczny będzie magazynowany w standardzie zbiorników na stacjach benzynowych. Napełnianie autocystern olejem i autosilosów sadzą będzie odbywało się w szczelny sposób na zadaszonych, utwardzonych i szczelnych powierzchniach. Pierwszy rozruch maszyny będzie przy pomocy zakupionego oleju opałowego, następnie temperatura w urządzeniu będzie podtrzymywana przez palniki gazowe zasilane oczyszczonym syngazem, którego parametry są lepsze niż gazu ziemnego. Jedyną emisją do powietrza będą spaliny ze spalania syngazu, o parametrach podobnych jak ze spalania gazu ziemnego. Dwie linie w procesie depolimeryzacji przetworzą bezemisyjnie  70 ton odpadów z tworzyw sztucznych na dobę.